std::string VS rekurencja

Posted in Programowanie on May 18th, 2013 by Nism0

Hey o/

Dziś będzie o tym, jak to pewien człowiek zmagał się z funkcją rekurencyjną która zwraca stringa…
Ale do rzeczy. Ostatnio przypominając sobie rekurencję, na przykładzie funkcji która zamienia liczbę (przy założeniu że jest ona podana w systemie decymalnym) na jej binarny odpowiednik, wpadłem na pomysł… “A dlaczego by tak nie zwrócić stringa ?”.
Read more »

Warning’i i error’y

Posted in Programowanie on June 10th, 2011 by Nism0

Kto programował choć raz w swoim życiu, “dostał” od kompilatora jakiś error lub warning. Ostatnio znajomy podlinkował do fajnej rozmowy na pewnym blogu, gdzie najbardziej (stąd owy post) zaciekawiło mnie stwierdzenie jednego z blogowiczów(Kristine) na temat warningów, pozwolę sobie je zacytować :

But every warning a compiler produces is produced for perfectly legal code; otherwise it would be an error. The problem is just that C/C++ allows for constructs that are not desired in most cases (such as “if (a = 0)” or “int i = 0.5″)

No cóż, zgadzam się z takim stwierdzeniem i dlatego postanowiłem wyjaśnić tym postem kilka kwestii związanych z tym kiedy i dlaczego dostajemy error lub warning.

Read more »

Pimp My Crackme – wyniki

Posted in Programowanie on May 24th, 2011 by Nism0

16 maja zostały opublikowane na stronie głównej konkursu” wyniki Pimp My Crackme. Do udziału zgłosiło się dość mało osób (ponoć jak na taki konkurs to i tak nie jest najgorzej) bo tylko 4 (z czego 2 były w jednym zespole). Read more »

ASCII Scorched Tanks

Posted in Programowanie on May 1st, 2011 by Nism0

Jakiś czas temu za namową znajomego napisałem banalną grę konsolową (nie na konsolę ). Skoro konsolowa, to wiadomo że w trybie ASCII. ASCII Schorched Tanks, bo tak nazwałem to “dzieło”, to turowa gra dla dwóch osób Read more »