Pimp My Crackme – wyniki

Posted in Programowanie on May 24th, 2011 by Nism0

16 maja zostały opublikowane na stronie głównej konkursu” wyniki Pimp My Crackme. Do udziału zgłosiło się dość mało osób (ponoć jak na taki konkurs to i tak nie jest najgorzej) bo tylko 4 (z czego 2 były w jednym zespole). Read more »

Obsługa Ext2/3/4 pod Windowsem

Posted in Systemy operacyjne on May 22nd, 2011 by Nism0

Każdy kto używa dwóch systemów, Linuxa i Windowsa, wie na pewno że Linux świetnie sobie radzi z obsługą FAT/32 oraz NTFS. Problem jednak jest po drugiej stronie, czyli na Windowsie. Często zachodzi bowiem potrzeba zajrzenia z jednego systemu na drugi, co z poziomu Windowsa nie jest takie oczywiste. Read more »

Crysis 2

Posted in Random stuff on May 6th, 2011 by Nism0

Hi.
Postanowiłem wyrazić swoją opinię na temat tej gry, bo zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie i myślę że nie tylko na mnie. Ale do rzeczy. To, co mnie najbardziej urzekło w tej wersji Crysis’a to oczywiście … Read more »

Backtrack 5

Posted in Systemy operacyjne on May 4th, 2011 by Nism0

Na oficjalnej stronie projektu Backtrack jakiś czas temu pojawiła się informacja o wydaniu 5’tej edycji popularnego wśród pentesterów Backtracka. Wydanie najnowszej wersji systemu zostało zapowiedziane na 10 maj bieżącego roku. Read more »

Crackme

Posted in Random stuff on May 4th, 2011 by Nism0

W sieci trwa fajny event, który polega na stworzeniu własnego crackme. Do wytgrania wejściówka na tegoroczną CONFidence. Read more »

Qubes OS – innowacyjny polski system operacyjny

Posted in Systemy operacyjne on May 1st, 2011 by Nism0

Qubes OS to polski, open-source’owy system operacyjny który zaskoczył pewnie niejedną osobę. Założenie było jasne : stworzyć bezpieczny system. I tak też się stało. Read more »

ASCII Scorched Tanks

Posted in Programowanie on May 1st, 2011 by Nism0

Jakiś czas temu za namową znajomego napisałem banalną grę konsolową (nie na konsolę ). Skoro konsolowa, to wiadomo że w trybie ASCII. ASCII Schorched Tanks, bo tak nazwałem to “dzieło”, to turowa gra dla dwóch osób Read more »