FAQ

Co, jak i gdzie

W tym miejscu, będę wyjaśniał wszelkie rzeczy (poza postami ofc ;p ) pojawiające się na blogu, począwszy od kategorii skończywszy na blogrollu i innych pierdołach. Ok, let’s star !

Dlaczego piszę angielsko-polskim językiem ?

Polskim, bo w końcu to mój ojczysty język, jakby nie było mieszkam w PL też. Angielski z kilku względów : po pierwsze przebywając w sieci z pewnymi znajomymi (zwłaszcza z jednym :DD) angielski wszedł mi w krew, różne zwroty, skróty etc prawie zawsze zastępują mi polskie słowa, tak mi jest po prostu wygodniej (nie każdemu to odpowiada 😛 ). Po drugie, lubię angielski , powiedziałbym że nawet bardziej mi się podoba niż polski (tya wiem, polski piękny język)

Do kogo piszę ?

Cóż, do każdego kto to czyta ;D

Dlaczego na gotowym CMS’ie ?

Jak wspomniałem w pierwszym poście, próbowałem (i będę próbował) naklepać własnego (bloga, nie CMS’a ;p ) no ale jakoś niespecjalnie mi to wychodziło, jednak wiara czyni cuda …

Dlaczego motyw bloga jest taki ubogi ?

Dłuugo szukałem fajnego motywu który by trafił w mój gust, ale w końcu (po przejrzeniu setek stron ) postawiłem na prostotę, i taki oto motyw zaaplikowałem na bloga.

Kategorie

Random stuff – jak sama nazwa wskazuje znajdą się tam rzeczy losowe, tj takie które nie pasuję do pozostałych kategorii

Programowanie – no tutaj to chyba nie trzeba tłumaczyć ;> Kruczki, sztuczki (nie obejdzie się bez kodu pewnie ;P ) i inne zagadnienia związane z programowaniem

Systemy operacyjne – posty związane z OS’ami.

Blogroll

DiegoDiaz – blog mojego kolegi o trance. Pomimo że blog jest świerzy to jest sporo fajnych rzeczy związanych z muzyką trance/house/techno, a także seria autorskich podcsatów “My World my Trance”

ElectronicSports – również blog mojego kolegi (innego ofc) o e-sporcie. Warto zajrzeć jeśli ktoś się interesuje grami 😉

Gynvael Coldwind – cóż, chyba wiadomo o kogo chodzi ;p

j00ru – j/w ;D

Niebezpiecznik – popularny portal z masą security / IT news prowadzony przez Piotrka Koniecznego

Security Traps – strona znajomego (pozdro Mawekl ) na której znajdziecie dużo fajnych zadanek typu hackme / crackme ale nie tylko, są także zagadki kryptograficzne, oraz tzw easter eggs (co to takiego to zapraszam do odwiedzenia ST 😉 )

SDTeam – strona domowa SDTeam’u

Warsztat – chyba najbardziej znana w sieci strona poświęcona gamedev, czyli programowaniu gier. Masa artykułów, tutoriali, narzędzi oraz naprawdę fajnych ludzi 😉

Code snippets
Code snippets – “kawałki kodu” , czyli jakieś moje drobne programiki / skrypciki które będę chciał wam pokazać